Kiedy i jak wręczyć zaproszenia ślubne?

Często zastanawiamy się kiedy jest odpowiedni moment na wręczenie naszych długo wybieranych zaproszeń ślubnych. Jak wiadomo wręczenie zaproszeń łączy się z spędzeniem czasu z rodziną, rozmowami o weselu i przygotowaniach. Trzeba poświęcić na to dużo czasu, dlatego trzeba wiedzieć kiedy odpowiednio wcześnie zacząć. Należy zwrócić uwagę na to, który z momentów jest najlepszy dla gości jak i dla was.Zgodnie z podręcznikami savoir vivre’u , gość powinien otrzymać zaproszenie nie wcześniej niż trzy miesiące,a nie później niż miesiąc przed uroczystością. Jeśli jednak goście doskonale wiedzą o tym kiedy zamierzacie się pobrać oraz nawet potwierdzili już swoje przybycie, w takim przypadku zaproszenia są formalnością. W przypadku kiedy planowani goście mieszkają bardzo daleko lub za granicą to należy ich zaprosić jak najwcześniej. Okres ten, to minimum 6 miesięcy przed. Zaproszeni muszą znaleźć transport, kupić bilety oraz wziąć urlop i zaplanować wizytę!

Osobiście zaproszenia na ślub wręczamy najbliższej rodzinie oraz przyjaciołom. Przed tą wizytą należy uprzedzić najbliższych o swoim planowanym przybyciu. Zaproszenia pocztą wysyłamy do rodziny mieszkającej daleko, bądź do osób zaproszonych tylko na ślub. Wysłanie można poprzedzić telefonem. Kiedy ślub planujecie na okres wakacyjny lub w czasie dłuższej przerwy świątecznej , zaproszenia należy wysłać bądź wręczyć z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. W takim wypadku problemem mogą być wcześniej zaplanowane wyjazdy gości. Frekwencja na uroczystości może być niska. Pamiętajmy , że wiąże się to z urlopami i kosztami takich wyjazdów gości więc mogą oni nie chętnie zmienić swoje plany. Kiedy data ślubu wypada w większe święto jakim jest Boże Narodzenie lub Sylwester- nie wszyscy będą je chcieli spędzić w taki sposób. A więc kiedy w takiej sytuacji najlepiej wręczyć zaproszenia ? Jest to 5-6 miesięcy wcześniej.

Pamiętajmy, im wcześniej tym lepiej ! Kiedy zrobimy to wcześnie, goście będą mieli dużo czasu na przygotowanie finansowe i potwierdzenie przybycia.

Zapraszanie gości na ślub jest ważną czynnością dlatego warto poświęcić na to czas jak i również kierować się wskazówkami podanymi powyżej ,abyśmy cieszyli się obecnością najbliższych.

Oceń

5/5
Ilość ocen: 1
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię
2019-11-13