534 000 808 | 14 613 62 98 Aktualny czas realizacji: 4 dni od akceptacji projektu

Dekoracje sali weselnej - inspiracje

Zastanawiasz się, jakie dekoracje wybrać na swoje wesele? Przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych pomysłów na dekoracje sali weselnej, w którym uwzględniliśmy popularne rozwiązania i modne ozdoby.

Dekoracje sali weselnej - inspiracje

Zastanawiasz się, jakie dekoracje wybrać na swoje wesele? Przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych pomysłów na dekoracje sali weselnej, w którym uwzględniliśmy popularne rozwiązania i modne ozdoby.

Wystrój sali weselnej jest ważny, bo wpływa na atmosferę i samopoczucie gości. Warto więc przemyśleć dekoracje i wybrać je w taki sposób, by do siebie pasowały i tworzyły niepowtarzalny klimat. Przy wyborze dobrze jest kierować się konkretnym stylem wesela lub motywem przewodnim, bo dzięki temu łatwiej jest dobrać spójne elementy.

Sprawdź, jakie dekoracje warto wybrać do wystroju sali weselnej.


Dekoracje kwiatowe i roślinne

Kwiaty to najczęściej wybierane dekoracje sali weselnej. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów, tworząc niepowtarzalne i piękne kompozycje. Zwykle pojawiają się w postaci bukietów, ale świetnie prezentują się także różnego typu girlandy. Kwiaty są także wykorzystywane w dekoracji tortów.


Bukiety

Bukiety i różnego typu kompozycje kwiatowe są ciekawym dodatkiem do dekoracji stołów. Dodają świeżości, nawiązują do stylu wesela i wybranego koloru przewodniego. Sprawiają, że atmosfera na sali jest bardziej uroczysta.

Kompozycje kwiatowe najlepiej wybierać wraz z doświadczoną florystką. Ona najlepiej dobierze kwiaty do stylu wesela i pory roku. Nie wszystkie rośliny są dostępne w każdym miesiącu lub ich cena w pewnych okresach jest po prostu dużo wyższa.

Girlandy

Oprócz klasycznych kwiatowych dekoracji możesz wybrać także coś bardziej nietypowego. Świetnie sprawdzą się girlandy wykonane z kwiatów lub roślin, które zwisają z sufitu lub są przyczepione do ścianek. Takie kompozycje wyglądają zjawiskowo.

Torty

Kwiaty mogą być także wykorzystane do dekoracji tortu weselnego. Jest to dobry pomysł szczególnie w przypadku wesel inspirowanych naturą - boho i rustykalnego. Dobrze, jeśli kwiaty na torcie będą spójne z pozostałymi dekoracjami na sali weselnej.

Dekoracje świetlne

Świetlne dekoracje zawsze dodają odrobinę magii i czaru do wystroju sali. Możesz wykorzystać różne elementy w zależności od tego, co Ci się podoba. W ostatnim czasie modne są długie, smukłe świece, lampiony i światełka powieszone przy suficie, zasłonach czy ściankach.


Świece

Długie, smukłe świece będą doskonale pasować do wesel w stylu glamour, klasycznym czy boho. Ważne jest, żeby kolor świec był spójny z pozostałymi dekoracjami, żeby otrzymać elegancki efekt.

Lampiony

Jeśli długie świece to nie Twój klimat, to może lepiej sprawdzą się lampiony. Będą one świetnie pasować do wesela w stylu rustykalnym inspirowanym wiejską sielanką.

Światełka

Nic tak nie tworzy atmosfery, jak delikatne światełka dające ciepłe i przytulne światło. Możesz je rozwiesić na kilka różnych sposobów. Mogą zwisać z sufitu, być zawinięte na słupy czy przyczepione do zasłon lub ścianek.

Dekoracje stołów

Stoły weselne to miejsce, gdzie goście spędzają sporo czasu, a więc muszą przy nich czuć się dobrze. Warto wybrać takie dekoracje, które nie będą przeszkadzać w rozmowach i jedzeniu, a jednocześnie przyczynią się do tworzenia wyjątkowej atmosfery.


Obrusy

Biały obrus to klasyka weselna, ale nie jest to jedyna opcja. Popularne są obecnie także inne kolory obrusów, takie jak butelkowa zieleń, bordowy czy brudny róż. Warto wybrać kolor obrusu, który będzie nawiązywać do motywu przewodniego wesela.

Zastawa

Zastawa stołów weselnych wcale nie musi być nudna. Wybierz złote sztućce lub dekoracyjne podtalerze, które dodadzą Twojej zastawie elegancji.

Winietki ślubne

Winietki ślubne przydają się do rozsadzenia gości weselnych przy stole, dzięki czemu nikt nie musi spieszyć się przy zajmowaniu miejsc. Pełnią jednak także funkcję dekoracyjną, dlatego dobrze, jeśli pasują do stylu wesela lub w jakiś sposób do niego nawiązują.

Numery stołów

Jeśli masz kilka różnych stołów na sali, to warto je odpowiednio ponumerować, żeby goście łatwo odnaleźli swoje miejsca. Numery spójne z winietkami będą prezentować się niezwykle, co na pewno zostanie docenione przez gości.

Menu weselne

Menu weselne to ciekawy dodatek, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też przydatny dla gości. Dzięki niemu będą wiedzieć, jakich dań się spodziewać. Możesz zdecydować się na położenie jednego menu przy każdym ze stołów lub przy każdym miejscu.

Dekoracje za stołem pary młodej

Za stołem pary młodej mogą znaleźć się różne dekoracje, jednak do najpopularniejszych należą ścianki i różnego typu konstrukcje połączone z kwiatowymi dekoracjami i balonami w kolorach dopasowanych do stylu wesela.

Podsumowanie

Dekoracje sali weselnej tworzą odpowiedni klimat i mają duże znaczenie, jeśli zależy Ci na uzyskaniu spójnego wystroju dopasowanego do konkretnego stylu wesela lub motywu przewodniego. Dobór pasujących elementów nie jest taki prosty, ale z dobrą ilością inspiracji, może przebiegać dużo sprawniej.

Wybraliśmy najważniejsze dekoracje, jakie często pojawiają się na salach weselnych. Należą do nich przede wszystkim kwiaty, które w różnych formach stanowią główną ozdobę sali weselnej. Świetnie sprawdzają się klasyczne bukiety, ale równie dobrze prezentują się girlandy i dekoracje tortów.

Jeśli chcesz uzyskać ciepłą atmosferę i efekt przytulnego wnętrza, to dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie różnych świecących dekoracji. Mogą to być świece, lampiony czy po prostu światełka.

Nie zapomnij także o odpowiednim udekorowaniu stołów. Duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniego koloru obrusów, zastawy oraz elementów takich jak papeteria ślubna. Na stole najczęściej pojawiają się winietki, numery i menu z wypisanymi daniami.


Zobacz także