Kto zaprasza w zaproszeniach ślubnych? Narzeczeni czy wspólnie z Rodzicami?

Kto zaprasza w zaproszeniach ślubnych? Narzeczeni czy wspólnie z Rodzicami?

Sięgając do tradycji można odnaleźć informację, że to Rodzice Państwa Młodych zapraszają na ślub i wesele. Na zaproszeniach pojawiały się więc imiona Rodziców obojga Młodych, a poniżej przykładowy tekst „ Z wielką radością zapraszamy Szanownych Państwa na ślub naszych dzieci”. Jednak z upływem czasu ta forma zapraszania uległa zmianie.

W późniejszym czasie pojawiła się formułka, „ w imieniu Rodziców i własnym z radością zapraszamy …” , „ wraz z Rodzicami serdecznie zapraszamy …” , która może sugerować, że część Waszych Gości będzie zapraszanych przez Rodziców, inne wytłumaczenie to to, że Wasi Rodzice pomagają Wam sfinansować wesele albo to, że Rodzice są bardzo ważni w Waszym życiu i chcecie ich w ten sposób uhonorować. W dużej mierze zapraszanie z Rodzicami na Wasze wesele ma odniesienie do tradycji. Każda forma zapraszania z Rodzicami musi być dokładnie przemyślana. Decyzja ta powinna być podjęta przed zamawianiem zaproszeń tak aby zaoszczędzić nam zakłopotań i nie wydłużać czasu realizacji zaproszeń ślubnych.  

Ta kwestia jest bardzo delikatna i jeżeli dłuższy czas nie daje Nam to spokoju, nachodzą Nas pytania „czy Rodzice nie będą urażenie gdy nie wspomnimy że zapraszamy razem z Nimi ?” to najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem jest szczera rozmowa, która pozwoli Wam stworzyć takie zaproszenie, które będzie budzić radość i w Was i w Waszych Rodzicach. Rozwieje ona zapewne wszystkie Wasze wątpliwości i obawy o to czy aby na pewno nikt nie będzie się czuł urażony.

Podejmując decyzję o zapraszaniu Gości tylko i wyłącznie w imieniu Narzeczonych, możemy dla Rodziców przygotować specjalne, indywidualne zaproszenia , które będą odzwierciedlały to jak bardzo Ich kochamy.

Instagram

Oceń

5/5
Ilość ocen: 1
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię
Rafał
2021-11-29