534 000 808 | 14 613 62 98 Aktualny czas realizacji: 4 dni od akceptacji projektu

Menu na stołach weselnych – ciekawy dodatek czy zbędny wydatek?

Ślub i wesele to nie tylko wybór sali, kreacji czy odpowiedniego menu. Pary Młode coraz częściej decydują się na różnego typu drobne dodatki, które wprowadzają miłą atmosferę i sprawiają, że goście również mogą poczuć się wyjątkowo tego ważnego dnia. Popularne winietki na alkohol czy upominki dla gości to nie jedyne dodatki, które można z powodzeniem wykorzystać.

Menu na stołach weselnych – ciekawy dodatek czy zbędny wydatek?

Ślub i wesele to nie tylko wybór sali, kreacji czy odpowiedniego menu. Pary Młode coraz częściej decydują się na różnego typu drobne dodatki, które wprowadzają miłą atmosferę i sprawiają, że goście również mogą poczuć się wyjątkowo tego ważnego dnia. Popularne winietki na alkohol czy upominki dla gości to nie jedyne dodatki, które można z powodzeniem wykorzystać.

W ostatnim czasie ważnym elementem dekoracyjnym stołów weselnych stało się menu. Jest ono drukowane na specjalnej karcie z ozdobnymi czcionkami i motywami pasującymi do stylu uroczystości. Taki dodatek sprawia, że goście wiedzą, jakich dań się spodziewać oraz kiedy.

Menu na stołach weselnych – dlaczego się przydaje?

Menu umieszczone na stołach weselnych to bardzo dobre i  praktyczne rozwiązanie. Poinformujemy w ten sposób naszych gości, kiedy będą podawane dania oraz jakie to będą potrawy. Dzięki temu będą wiedzieć, kiedy pojawią się ich ulubione dania, desery czy przerwa na kawę i ciasto ☕🍰

Możemy również zaproponować naszym gościom wybór. Wtedy będą mogli sami zdecydować, jakie danie odpowiada im najbardziej spośród tych, które znajdą się w menu. Następnie o swoim wyborze poinformują kelnera. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się, jeśli wiemy, że nasi goście mają bardzo zróżnicowany gust kulinarny.

Menu to także doskonały sposób na wypisanie składników poszczególnych dań. Każdy z zaproszonych gości będzie wiedzieć, co znajduje się w danej potrawie. Osoby z alergiami czy nietolerancjami pokarmowymi z pewnością bardzo docenią taką rozpiskę.

✨ Co daje menu na stole weselnym:

  • Informacje o podawanych daniach
  • Informacje o porze serwowania potraw
  • Spis składników dań (w tym także alergenów)
  • Możliwość wyboru dań spośród zaproponowanych
  • Wyróżnienie dań wegetariańskich i wegańskich
  • Zadbanie o potrzeby gości
  • Ciekawy dodatek dekoracyjny

Jak wybrać menu na stół weselny?

Menu na stół weselny powinno być spójne z wybraną wcześniej papeterią ślubną, winietkami na alkohol czy numerami na stół , a co za tym idzie – z wybranym stylem uroczystości. Najlepiej na etapie szukania zaproszeń ślubnych sprawdzić, czy będziemy mogli łatwo dopasować motyw menu do wybranej kolekcji zaproszeń.

Jeśli mamy już wybrany styl uroczystości, to sprawa powinna być o wiele prostsza. Wybór konkretnej kolekcji będzie zawężony do danego stylu. Jeśli jednak nie jesteśmy jeszcze pewni, to może być nam trudniej podjąć decyzję. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zachować spójność i harmonię. Przypadkowy motyw, niepasujący do sali weselnej czy innych elementów wystroju nie będzie prezentować się zbyt dobrze.