534 000 808 | 14 613 62 98 Aktualny czas realizacji: 4 dni od akceptacji projektu

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?

Organizacja wymarzonego ślubu i wesela nie należy do prostych zadań. Trzeba wybrać odpowiedni termin, znaleźć salę, kamerzystów i fotografów oraz zdecydować się na jakiś motyw przewodni. Albo jego brak. A wszystko to jeszcze musi zmieścić się w zakładanym budżecie.

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?

Organizacja wymarzonego ślubu i wesela nie należy do prostych zadań. Trzeba wybrać odpowiedni termin, znaleźć salę, kamerzystów i fotografów oraz zdecydować się na jakiś motyw przewodni. Albo jego brak. A wszystko to jeszcze musi zmieścić się w zakładanym budżecie.

Duża ilość motywów i wzorów zaproszeń oraz dodatków weselnych przyprawia Was o zawrót głowy? Przygotowaliśmy małe zestawienie, które pomoże Wam zdecydować, jakie dodatki i zaproszenia będą pasować do Waszego wesela.

Sprawdź, jakie dodatki i zaproszenia wybrać 👇


Zaproszenia ślubne

Przed wyborem zaproszeń ślubnych warto zastanowić się nad tym, w jakim stylu będzie organizowane wesele albo jaki będzie miało motyw przewodni. Jeśli nie chcecie decydować się na nic konkretnego, to warto przyjrzeć się samej sali weselnej – jak będzie udekorowana oraz jaki ma wystrój. Wtedy możecie dopasować charakter zaproszeń do sali weselnej, żeby wszystko ze sobą współgrało.

Zaproszenia ślubne to pierwszy element związany z Waszym ślubem, jaki zobaczą zapraszani goście. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego motywu – zaproszenia mogą być eleganckie, ekskluzywne albo bardziej na luzie czy nawet zabawne. Poprzez zaproszenia możecie wyrazić siebie oraz wskazać gościom styl uroczystości.

Poszukiwanie zaproszeń ślubnych warto rozpocząć dość wcześnie. Samo zamawianie powinno odbywać się od 4 do 6 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu.  Dzięki temu na spokojnie zdążycie odebrać gotowe zaproszenia i wręczyć je gościom.

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?


Dodatki weselne – organizacja i porządek

Dodatki weselne pomagają w organizacji i utrzymaniu porządku na sali weselnej. Często przy okazji pełnią także funkcję dekoracyjną. Posiadają spójny motyw, dzięki czemu wszystko ładnie do siebie pasuje.


Winietki ślubne

Winietki ślubne to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu unikniecie chaosu i zamieszania już na samym początku wesela. Kiedy każdy gość ma przypisane swoje miejsce, nikt nie musi martwić się o to, że zabraknie dla niego miejsca przy stole z rodziną czy znajomymi. Poza tym, goście będą mogli skupić się na tym co najważniejsze, a nie na zajmowaniu miejsc.


Plan stołów

Plan stołów to równie przydatny dodatek, co winietki ślubne. Plan ustawiany jest zazwyczaj na wejściu do sali weselnej, gdzie każdy może go zobaczyć. Znajduje się na nim rozmieszczenie stołów wraz z przypisanymi gośćmi. W ten sposób każdy wie, jakiego stolika ma szukać i gdzie znajduje się jego miejsce.

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?


Numery na stół

Kiedy goście odnajdą już swoje imię na planie stołów, muszą jeszcze odnaleźć odpowiedni stolik. Z pomocą przychodzą numery na stół . Wbrew pozorom numery nie muszą być numerami. Stoły możecie oznaczyć w inny sposób – za pomocą nazw ulubionych piosenek, filmów czy miast, które planujecie zwiedzić.


Dodatki weselne – dekoracje

Dekoracyjne dodatki weselne stanowią przede wszystkim dopełnienie pozostałych dekoracji. Pomagają także w tworzeniu wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery zgodnej z wybranym motywem wesela.


Zawieszki na alkohol

Zawieszki na alkohol to częsty wybór w przypadku dodatków weselnych. Zabawny wierszyk umieszczony na butelce z alkoholem ma rozbawić gości i umilać ich czas spędzany przy stole. Na takich zawieszkach często umieszczane są także imiona Pary Młodej oraz data ślubu, co nadaje im jeszcze bardziej personalizowany charakter


Tablice rejestracyjne

Tablice rejestracyjne to świetne dopełnienie dekoracji samochodu, którym pojedziecie do ślubu. Możecie postawić na klasyczne „Para Młoda” czy „Nowożeńcy” albo Wasze imiona. Ciekawym rozwiązaniem są także zabawne teksty, takie jak „Chłopaki ratujcie” czy „Koniec wolności”. Można również zdecydować się na coś bardziej romantycznego, jak „Droga do raju” czy „Czas na miłość”.

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?


Dodatki weselne – pamiątki

Organizując wesele warto skupić się nie tylko na samej uroczystości, ale także na tym, co będzie po latach. Dobrze jest zadbać o odpowiednie pamiątki, które można wyciągnąć w rocznicę ślubu i powspominać ten wyjątkowy dzień. Doskonale do tego nadaje się księga gości oraz ankieta weselna.


Księga gości weselnych

Księga gości to pamiątkowa książka z pustymi stronami, gdzie mogą wpisać się goście obecni na weselu. Warto zostawić gościom różne kolorowe długopisy czy naklejki, żeby mogli wykazać się kreatywnością i zostawić coś od serca. Księga gości świetnie sprawdza się w połączeniu z fotobudką – goście będą mogli wkleić swoje zdjęcie do księgi na pamiątkę.

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?


Ankieta weselna

Ankieta weselna w założeniu jest podobna do księgi gości, jednak zamiast pustych stron zawiera ona różne ciekawe i zabawne pytania. Jest więc ona łatwiejsza do wypełnienia, a goście nie muszą sami wymyślać treści.


Dodatki weselne – podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości stają się coraz bardziej popularnym dodatkiem weselnym. Zazwyczaj jest to drobny prezent, który sprawia, że goście czują się wyróżnieni i docenieni.


Podziękowanie Merci

Podziękowanie Merci to doskonały upominek dla wszystkich fanów słodkości. Merci dołączone jest do specjalnej karteczki z podziękowaniem, którą możecie personalizować.


Magnesy

Interesującym pomysłem są także magnesy z podziękowaniem. Możecie umieścić na nich swoje imiona i datę ślubu, żeby goście mieli miłą pamiątkę tego dnia.

Organizacja wesela – jakie zaproszenia i dodatki zamówić?


Słoiczek na słodkości

Możecie także sami wybrać słodycze dla gości i umieścić je w eleganckich słoiczkach z personalizacją. Dobrym pomysłem będą miętówki, M&M’sy czy rodzynki w czekoladzie. Jeśli chcecie postawić na coś bardziej zdrowego, to dobrą opcją będzie naturalny miód prosto z pasieki.

Oceń

0/5
Ilość ocen: 0
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię Możesz dodać swoją opinie
Wpisz swoje imię i napisz swoją opinię.