27 pytań do fotografa i kamerzysty ślubnego. Gotowy szablon do pobrania

27 pytań do fotografa i kamerzysty ślubnego. Gotowy szablon do pobrania

Umówiliście się na spotkanie z fotografem i kamerzystą, ale nie wiecie, o co ich spytać? Oto lista najważniejszych pytań, które powinniście zadać, aby nic Was nie zaskoczyło w dniu ślubu i wesela 🥰


27 ważnych pytań, które warto zadać kamerzyście i fotografowi ślubnemu

 1. Czy możemy zobaczyć Wasze portfolio?
 2. Czy będziecie osobiście zajmować się fotografią/filmem?
 3. Czy posiadacie zgodę na wykonywanie zdjęć i filmów w miejscach sakralnych?
 4. O której godzinie rozpoczynacie pracę?
 5. Do której godziny będziecie na weselu?
 6. Czy dodatkowe godziny będą potrzebne?
 7. Ile kosztują dodatkowe godziny?
 8. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia/film?
 9. W jakiej formie otrzymamy zdjęcia/film?
 10. Ile minut trwa film?
 11. Czy możemy wybrać długość filmu?
 12. Ile zdjęć otrzymamy?
 13. Czy dostaniemy również album ze zdjęciami?
 14. Czy będzie dostępna galeria internetowa?
 15. Czy będzie Wam potrzebny nocleg?
 16. Czy dojazd jest dodatkowo płatny?
 17. Co dokładnie wchodzi w skład oferty?
 18. Jaka jest wysokość zadatku?
 19. Jaka jest forma płatności?
 20. Jaki jest termin płatności?
 21. Czy nasz film/zdjęcia będą gdzieś opublikowane?
 22. Czy realizujecie sesje narzeczeńskie?
 23. Czy macie ze sobą zapasowy sprzęt?
 24. Co w sytuacji, kiedy z przyczyn losowych nie zjawicie się na ślubie i weselu?
 25. Jaki jest całkowity koszt usługi?
 26. Jak będziecie ubrani?
 27. Czy przechowujecie kopie zapasowe?

Pobierz gotowy do wypełnienia szablon z listą pytań do kamerzysty i fotografa

Skorzystaj z naszego darmowego szablonu i odpowiednio przygotuj się na rozmowę z fotografem i kamerzystą ślubnym. Pobierz Pytania do kamerzysty i fotografa ślubnego i w łatwy sposób uporządkuj oferty od różnych usługodawców 🤗

O co spytać kamerzystę i fotografa ślubnego?

Przed spotkaniem z usługodawcami warto zastanowić się, jakie pytania im zadać. Dzięki temu dowiecie się wszystkiego, co jest Wam potrzebne, żeby wybrać najlepszego fotografa i kamerzystę dla siebie.

Na naszej liście można wyróżnić kilka kategorii pytań. Część z nich dotyczy samego usługodawcy, część formalności i spraw organizacyjnych, a jeszcze inne - sytuacji awaryjnych. Dobrze jest o wszystko dopytać, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w trakcie wesela czy nawet już po.


Wybór fotografa i kamerzysty - na co zwrócić uwagę

Podczas pierwszego spotkania warto spytać o portfolio. Kamerzyści i fotografowie zazwyczaj zamieszczają zdjęcia i filmy na swoich stronach internetowych, ale jeśli jeszcze nie mieliście okazji dobrze się przyjrzeć, to warto o tym porozmawiać z usługodawcami.

Ważną informacją jest także to, czy dany fotograf i kamerzysta posiada zgodę na wykonywanie zdjęć i filmów w miejscach sakralnych. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujecie ślub kościelny.


Pytania o ofertę fotografa i kamerzysty

Fotograf i kamerzysta ślubny powinni Wam powiedzieć, co dokładnie wchodzi w skład oferty. Ułatwi to Wam porównywanie różnych usługodawców i cen, jakie proponują.

Dobrze jest się dowiedzieć, o której godzinie fotograf i kamerzysta rozpoczynają pracę i o której kończą. Zastanówcie się, czy taki zakres czasowy Wam odpowiada i podpytajcie czy nie przydadzą Wam się dodatkowe godziny oraz ile one kosztują.

Chcecie też się dowiedzieć, ile czasu będziecie czekać na gotowe filmy i zdjęcia, ile zdjęć dostaniecie, jaki jest czas trwania filmu oraz w jakiej formie otrzymacie zdjęcia i filmy. Dobrze jeśli otrzymacie je na zewnętrznym dysku, np. na pendrivie, żebyście mogli wykonać tyle kopii, ile tylko będzie Wam potrzebnych.

Formalności i sprawy organizacyjne

Podczas rozmowy z fotografem i kamerzystą dopytajcie od razu, jakie formy płatności przyjmują, jaki jest termin płatności oraz jaki jest całkowity koszt usługi. Dowiedzcie się także, czy musicie wpłacić zadatek oraz jaka jest jego wysokość.

Jeśli omawiacie sprawy finansowe, to upewnijcie się także, jak wygląda sprawa dojazdu. Zapytajcie, czy dojazd jest dodatkowo płatny. Może zdarzyć się, że usługodawca doliczy dodatkowe koszty, jeśli odległość do Waszej lokalizacji będzie przekraczać pewien zakres.


Sytuacje awaryjne

Z fotografami i kamerzystami warto także porozmawiać o sytuacjach losowych i niespodziewanych. Dopytajcie ich, czy mają ze sobą zapasowy sprzęt - aparaty, kamery, baterie i karty pamięci. Gdyby zdarzyła się jakaś awaria, to powinni być na nią przygotowani. Nie da się przecież powtórzyć Waszego ślubu i wesela.

Warto wiedzieć także, co stanie się w sytuacji, jeśli z przyczyn losowych usługodawcy nie będą mogli się zjawić na Waszym ślubie i weselu. Czy znajdą jakieś zastępstwo? Dowiedzcie się także, czy wykonują kopie zapasowe Waszych zdjęć i filmów oraz jak długo je przechowują na swoich dyskach.


Podsumowanie

Na rozmowę z fotografem ślubnym i kamerzystą zdecydowanie warto pójść przygotowanym i wiedzieć, o co ich zapytać. Jeśli traficie do doświadczonych usługodawców, to z pewnością sami Wam o wszystkim powiedzą, jednak dobrze jest mieć pewność, że macie wszystkie najważniejsze informacje.

Zebranie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania znacznie ułatwi wybór odpowiedniego usługodawcy. Porównanie ofert, podejścia do klienta i sytuacji awaryjnych pozwoli Wam ocenić, który fotograf ślubny czy kamerzysta będzie najlepszą opcją dla Was


Chcesz w prosty sposób uporządkować oferty i informacje o fotografach ślubnych i kamerzystach? Pobierz nasz darmowy szablon Pytania do kamerzysty i fotografa ślubnego, który ułatwi Ci wybór odpowiedniego usługodawcy.

Instagram

Oceń

0/5
Ilość ocen:
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię