Aktualny czas realizacji: 4 dni od akceptacji projektu

Wesele w kolorze bordowym - ślubne inspiracje

Bordowy to jeden z popularniejszych kolorów wesela. Świetnie pasuje do różnych stylów weselnych - boho, rustykalnego, minimalistycznego, a nawet glamour. Sprawdź nasze inspiracje na wesele w kolorze bordowym! ❤

Wesele w kolorze bordowym - ślubne inspiracje

Bordowy to jeden z popularniejszych kolorów wesela. Można łączyć go z bielą, złotem i innymi odcieniami czerwieni. Świetnie pasuje do różnych stylów weselnych - boho, rustykalnego, minimalistycznego, a nawet glamour.

Jeżeli więc zastanawiasz się nad kolorem bordowym lub nie wiesz jeszcze, jakie dekoracje powinny mieć właśnie ten odcień, to koniecznie zobacz nasze inspiracje. Przygotowaliśmy różne propozycje, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Sprawdź nasze inspiracje na wesele w kolorze bordowym! ❤


Bordowe dekoracje sali weselnej

Do otrzymania spójnego wesela w kolorze bordowym wykorzystaj różnego typu dekoracje. Świetnie sprawdzą się obrusy, serwetki, pokrowce na krzesła i kwiaty.


Obrusy

Obrusy na sali weselnej wcale nie muszą być białe. Warto potraktować je jako element wystroju sali i wybrać wersję w kolorze bordowym. Na pewno zrobią duże wrażenie na gościach no i pięknie będą się prezentować.

Serwetki

Jeżeli wybierasz białe obrusy, to ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie bordowych serwetek. Będą one miłym akcentem, który uspójni całość dekoracji. Serwety w tym kolorze pięknie prezentują się z zastawą w kolorze złota.

Pokrowce na krzesła

Pokrowce na krzesła to świetne dopełnienie dekoracji. Podobnie jak z obrusami - wcale nie muszą być białe. Postaw na bordowe pokrowce, żeby się wyróżnić i stworzyć elegancki wystrój sali weselnej.

Kwiaty

Kwiaty to najczęściej wybierane dekoracje na wesele. Pojawiają się na stołach, w bukietach, dekoracjach ścianki za parą młodą, a nawet jako dodatek do ubioru. Decydując się na wesele z bordowym motywem przewodnim, nie powinnaś mieć problemu, żeby znaleźć pasujące kwiaty.

Papeteria ślubna w bordowych kolorach

Ważnym elementem dekoracji weselnych jest także papeteria ślubna. To nie tylko zaproszenia, ale także winietki ślubne, zawieszki na alkohol, menu weselne czy plan stołów. Ponieważ pojawiają się one na sali weselnej, warto zadbać o to, żeby były spójne z wybranym motywem przewodnim.


Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne to pierwszy element wesela, jaki widzą goście. Warto więc zadbać o to, żeby były one spójne z wybranym motywem wesela. Będzie to też podpowiedź dla gości, jakiego stylu się spodziewać.

Dodatki weselne

Dodatki weselne zdecydowanie powinny być spójne z wybranym motywem przewodnim. Pojawiają się one obok pozostałych dekoracji weselnych i dobrze jest jeśli tworzą z nimi spójną całość. Jeżeli wybierasz wesele w kolorze bordowym, to dodatki w zupełnie innym kolorze czy stylu mogą nie wyglądać zbyt estetycznie.

Bordowy samochód do ślubu

Bordowy samochód do ślubu z pewnością będzie miłym akcentem. Możesz go przystroić zielonymi listkami i białymi kwiatami. Takie połączenie wygląda niezwykle. Możesz także wybrać biały samochód i ustroić go bordowymi kwiatami.

Stroje weselne w kolorze bordowym

Warto pamiętać o tym, że ubiór także ma znaczenie przy tworzeniu weselnego klimatu. Jakie elementy można tutaj wykorzystać?

Dla pana młodego świetnie sprawdzi się garnitur w kolorze bordowym, dla pani młodej - ozdoby do włosów i bukiet z bordowych kwiatów. Jeśli planujesz mieć druhny na swoim weselu, to pięknie będą prezentować się w bordowych sukienkach.


Bordowy garnitur

Bordowy to może nie jest klasyczny kolor garnituru, ale za to jest to doskonały sposób na to, żeby się wyróżnić. Pan młody w kolorze pasującym do motywu przewodniego będzie prezentować się świetnie.

Ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to najczęściej wianki z kwiatami w kolorze bordowym. Bardzo dobrze będą pasować do wesela w stylu boho i rustykalnym. Wianki nie muszą być w całości wykonane z bordowych kwiatów, a jedynie zawierać ich kilka. Dobrze będą tutaj pasować także białe i różowe kwiaty.

Suknie druhen

Kolejny element, jaki możesz wykorzystać w swoich dekoracjach i do podkreślenia koloru przewodniego to suknie druhen. Jeśli tylko Twoje przyjaciółki zgodzą się na te same sukienki! :)

Bukiet pani młodej

Każda pani młoda ma bukiet ślubny. Zlecając jego wykonanie warto pamiętać o wybranym motywie przewodnim i powiedzieć florystce, żeby zaproponowała bordowe kwiaty, które są dostępne w danym okresie.

Bordowy w połączeniu z innymi kolorami

Bordowy to kolor, który dobrze komponuje się z bielą, złotem i zielenią. Nie musisz więc decydować się tylko na bordowe dekoracje, bo z łatwością dopasujesz także inne kolory.

Bordowy dobrze wygląda w połączeniu z:

 • zielenią
 • złotem
 • bielą
 • innymi odcieniami czerwieni

Podsumowanie

Planując wesele w konkretnym kolorze przewodnim, można wykorzystać wiele dekoracji, aby otrzymać spójny wystrój i klimat. Dobrze sprawdzą się:

 • obrusy
 • serwetki
 • pokrowce na krzesła
 • kwiaty
 • papeteria ślubna
 • samochód i jego dekoracje
 • ubiór i dodatki

Wcale nie musisz trzymać się standardowych dekoracji, takich jak białe obrusy czy pokrowce na krzesła. W przypadku motywu bordowego możesz wykorzystać obrusy, serwety i pokrowce właśnie w tym kolorze.

Warto także wybrać bordowe kwiaty i przemycać ten kolor w ubiorze - w bukietach, wiankach czy makijażu. Świetnym pomysłem, są także bordowe sukienki dla druhen. Bardzo dobrze wygląda to później na zdjęciach.

Jeżeli boisz się, że bordowy za bardzo zdominuje salę weselną, to możesz go także połączyć z innymi barwami. Wtedy uzyskasz bardziej interesujący efekt. Doskonale nadadzą się do tego: biel, złoto i zieleń.