Aktualny czas realizacji: 4 dni od akceptacji projektu

Zaproszenia ślubne dopasowane do różnych stylów weselnych - nasze propozycje

Wybór zaproszeń to z jednej strony bardzo ekscytujące zajęcie. Z drugiej jednak wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Przygotowaliśmy więc zestawienie zaproszeń ślubnych, które najlepiej pasują do popularnych stylów weselnych. Sprawdź.

Zaproszenia ślubne dopasowane do różnych stylów weselnych - nasze propozycje

Wybór zaproszeń to z jednej strony bardzo ekscytujące zajęcie. Z drugiej jednak wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Duża ilość dostępnych motywów i wzorów sprawia, że ciężko się zdecydować.

Przygotowaliśmy więc zestawienie zaproszeń ślubnych, które najlepiej pasują do popularnych stylów weselnych. W ten sposób szybko sprawdzisz, jaka papeteria będzie spójna z motywem Twojego wesela i czym powinnaś kierować się przy wyborze.

Sprawdź, jakie wybrać zaproszenia, żeby pasowały do stylu wesela 👇


#1 Zaproszenia ślubne w stylu glamour

Do stylu glamour najlepiej pasują złote lub srebrne elementy. Świetnie sprawdzą się więc zaproszenia z motywami w tych kolorach. Pamiętaj jednak, żeby zdecydować się tylko na jeden z nich i tego się trzymać.

Co pasuje do zaproszeń w stylu glamour:

  • motyw marmuru i złota
  • połączenie złota z: bielą, zielenią, granatem, czerwienią
  • złote lub srebrne: koperty, papier ozdobny, sznurek
  • brokatowe koperty

    

#2 Zaproszenia na wesele rustykalne

Styl rustykalny inspirowany jest naturą i spokojem wsi. Dlatego często pojawiające się motywy to kwiaty i rośliny. Mogą to być także zwierzęta, krajobrazy czy budynki, jak np. drewniana stodoła czy kościół.

To, co jest ważne w tym stylu to prostota i naturalność. Jest to widoczne w kolorach, które są stonowane i dekoracjach, takich jak drewno, świece i światełka. Podobnie jest z zaproszeniami rustykalnymi, które zazwyczaj mają kwiatowe motywy w delikatnych odcieniach czerwieni, niebieskiego, zieleni i różu.

      

#3 Boho zaproszenia ślubne

Styl boho, podobnie jak rustykalny, inspirowany jest pięknem przyrody. Mogą tutaj jednak pojawiać się różne elementy, nie tylko te kojarzone z wsią. Kolejne podobieństwo to używane kolory - w przypadku boho także są one stonowane i delikatne.

Najczęściej wykorzystywane motywy w boho to makramy, piórka, koraliki i różne rośliny - w tym także te egzotyczne. Możesz wykorzystać liście eukaliptusa, monstery albo popularne ostatnio trawy pampasowe.

        

#4 Minimalistyczne zaproszenia ślubne

Wesela w minimalistycznym stylu charakteryzują się prostotą i elegancją. Dekoracje wybierane są w taki sposób, by nie było ich zbyt dużo, ale żeby tworzyły wyjątkową i niepowtarzalną całość. Nie jest to wcale łatwe zadanie, ale warto się go podjąć.

Zaproszenia w tym stylu także będą delikatne i bez zbędnych dekoracji. Zazwyczaj główną ozdobą są po prostu eleganckie czcionki, które wyglądają jak kaligraficzne pismo. Oprócz tego, na zaproszeniach mogą pojawić się niewielkie kwiaty czy drobne akwarelowe plamy.

       

#5 Zaproszenia ślubne vintage

Vintage to styl, który nawiązuje do przeszłości - w dekoracjach, strojach i papeterii ślubnej. Może przybierać różne postacie w zależności od tego, na jaką dekadę ubiegłego wieku się zdecydujesz. Inaczej będzie wyglądać wesele organizowane w stylu lat ‘90, a zupełnie inaczej w stylu lat ‘20.

Wybór zaproszeń vintage zależy właśnie w dużej mierze od tego, na jaką dekadę się zdecydujesz. Do lat ‘20 lepiej będzie pasować elegancka papeteria, a do lat ‘70 możesz wykorzystać coś bardziej szalonego i nietypowego.

       

#6 Zaproszenia na ślub w stylu leśnym

Wesele w stylu leśnym cieszy się dużą popularnością wśród wielbicieli natury. Jest to dobra alternatywa do wesel w stylu boho i rustykalnym. Kolor, jaki najczęściej się tutaj pojawia, to oczywiście zielony. Bardzo dobrze komponuje się on także z bielą i złotem.

Leśne zaproszenia ślubne charakteryzują się prostotą i naturalnością. Bardzo często pojawiają się motywy roślinne, takie jak liście paproci lub leśne krajobrazy. Zaproszenia w stylu leśnym możesz spokojnie dopasować do różnych pór roku - las jesienią to piękne odcienie czerwieni i pomarańczowego, wiosną i latem - zieleni, a zimą - ośnieżone drzewa.

        

#7 Klasyczne zaproszenia ślubne

Wesele w stylu klasycznym to dobra opcja, jeśli szukasz ponadczasowych rozwiązań. Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie miło do niej wracać po latach. Na weselach w tym stylu najczęściej pojawiają się kwiatowe dekoracje i bukiety. Dominują delikatne kolory z dużą ilością bieli.

Klasyczne zaproszenia ślubne to najczęściej właśnie kwiatowe motywy. Doskonale sprawdzają się róże, piwonie i lawenda. Możesz jednak postawić na odrobinę nowoczesności i wybrać minimalistyczne zaproszenia. Ich ozdobne czcionki i delikatność świetnie dopasują się do klasyki.

        

Podsumowanie

Zaproszenia ślubne mogą pasować do różnych stylów weselnych. Jeżeli znasz cechy charakterystyczne poszczególnych stylów, to z łatwością dobierzesz pasujące do nich zaproszenia. Warto zadbać o to, żeby wszystkie elementy wesela były ze sobą spójne, dzięki czemu otrzymasz efekt wow.

Do najpopularniejszych stylów weselnych należą obecnie glamour, boho, rustykalny, minimalistyczny, vintage, leśny i klasyczny. Różnią się one między sobą stosowanymi kolorami i motywami. Jednak do każdego z tych stylów dopasujesz odpowiednie zaproszenia, kierując się ich cechami charakterystycznymi.

Największy wybór pośród stylów i zaproszeń mają wielbiciele natury i kwiatów. Sprawdzą się tutaj style takie jak rustykalny, boho i leśny, które inspirowane są przyrodą - kwiatami, liśćmi i lasem. Osoby, które lubią bogaty wystrój, mogą zdecydować się na styl glamour, który można określić jako elegancki i pełen czaru.

Jeżeli szukasz nietypowego stylu weselnego, to być może vintage jest dla Ciebie. Tutaj możesz trochę poszaleć w zależności od wybranej dekady - czerp inspiracje z lat ‘20, ‘70 lub ‘90. Styl klasyczny to z kolei dobra opcja dla wszystkich par młodych, które stawiają na ponadczasowe rozwiązania. Świetnie sprawdzą się tutaj białe dekoracje i kwiaty, takie jak róże i piwonie.

Wybierając zaproszenia ślubne pod dany styl, zastanów się, jakie ma on cechy charakterystyczne oraz jakie kolory i kwiaty wybrałaś już do swoich dekoracji. W ten sposób szybko odnajdziesz te motywy, które pasują do Ciebie i Twojego wesela.


Zobacz także