Aktualny czas realizacji: 4 dni od akceptacji projektu

Wesele w kolorze butelkowej zieleni - inspiracje

Marzysz o weselu w kolorze butelkowej zieleni, ale nie wiesz, jakie dekoracje wybrać? Sprawdź nasze inspiracje i zobacz, jakie dekoracje wykorzystać, żeby otrzymać spójny i elegancki wystrój sali weselnej.

Wesele w kolorze butelkowej zieleni - inspiracje

Marzysz o weselu w kolorze butelkowej zieleni, ale nie wiesz, jakie dekoracje wybrać? Zastanawiasz się, czy zielone obrusy pasują do wesela w stylu glamour? Sprawdź nasze inspiracje i zobacz, jakie dekoracje wykorzystać, żeby otrzymać spójny i elegancki wystrój sali weselnej.

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie dekoracje wykorzystać
 • jakie kolory łączyć z butelkową zielenią
 • jakie style weselne pasują do butelkowej zieleni

Dekoracje w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń to jeden z najmodniejszych obecnie kolorów weselnych. Pojawia się nie tylko w papeterii ślubnej i ubiorze, ale także w dekoracjach. Wykorzystywany jest na wiele różnych sposobów - na stołach, w bukietach, a nawet w meblach.

Wybierając dekoracje, zastanów się, czy chcesz użyć butelkowej zieleni jedynie jako akcentu, czy może wolisz zaszaleć z tym odcieniem i mieć go jak najwięcej na sali weselnej. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie przesadzić i nie przytłoczyć gości ilością zieleni.

     

Elegancka zastawa stołów

Stoły to jeden z najważniejszych elementów znajdujących się na sali weselnej. To właśnie w ich kierunku zwrócą się goście w pierwszej kolejności, poszukując swoich miejsc. Dlatego warto zadbać o odpowiednią dekorację spójną z wystrojem całej sali i wybranym motywem czy kolorem przewodnim.

Jakie zielone dekoracje możesz mieć na swoich stołach weselnych? Przede wszystkim są to obrusy. Zdecydowanie się wyróżniają i pięknie się prezentują. Jeżeli jednak uważasz, że to może być za dużo, to wybierz zielone serwety w połączeniu z białymi obrusami.

     

Liście, liście i jeszcze raz liście

Liście to idealne zielone dekoracje. Świetnie sprawdzą się na stołach, w girlandach, bukietach i wiankach. Warto wykorzystywać je w połączeniu z kwiatami o delikatnych kolorach - białych i pastelowych.

Do jakiego stylu pasują dekoracje z liści? Doskonale sprawdzą się na weselu w motywie:

 • rustykalnym
 • leśnym
 • minimalistycznym
 • glamour

      

Fotele i kanapy

Ciekawym rozwiązaniem na weselach są specjalne strefy, gdzie goście mogą usiąść i odpocząć od szaleństw na parkiecie lub po prostu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia!

Jeżeli planujesz u siebie taki kącik, to postaw na fotele lub kanapy w kolorze butelkowej zieleni. Będą niezwykle się prezentować wśród innych dekoracji, a także doskonale wyglądać na zdjęciach.

     

Zielone zaproszenia ślubne i dodatki

Papeteria ślubna to ważny element każdego wesela. Zaproszenia będą pierwszą rzeczą związaną ze ślubem, jaką zobaczą Twoi goście. Będą dla nich podpowiedzią, w jakim stylu czy motywie planujesz całą uroczystość. Dzięki temu goście będą wiedzieć, czego mają się spodziewać, czy nawet jak się ubrać.

Dodatki weselne są o tyle ważne, że stanowią część dekoracji sali. Warto więc wybrać te, które najlepiej będą pasować do wystroju. W tym wypadku dodatki powinny być w kolorze butelkowej zieleni, a ich motyw powinien nawiązywać do wybranego stylu wesela.


Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne w kolorze butelkowej zieleni mogą pasować do różnych stylów weselnych. Jak dopasować je do swojego?

 • Zaproszenia z listkami i kwiatami pasują do wesela rustykalnego
 • Zaproszenia ze złotymi elementami - do wesela glamour
 • Zaproszenia z dużą ilością bieli - do wesela minimalistycznego
 • Zaproszenia z lasem - do wesela leśnego

      

Dodatki weselne

Dodatki weselne bardzo często pełnią nie tylko dekoracyjne funkcje, ale pomagają także w utrzymaniu porządku na sali, mają za zadanie rozbawić gości czy poinformować ich o ważnych rzeczach związanych z przebiegiem uroczystości.

Na stołach weselnych najczęściej pojawiają się winietki, zawieszki na alkohol, numery i menu. Ważne jest więc, by dodatki te pasowały do pozostałych dekoracji i tworzyły z nimi spójną całość. Równie przydatne są plany stołów, pudełka na koperty i tablice powitalne. One również znajdują się na sali weselnej i powinny być dopasowane do wystroju.

      

Najsmaczniejsza dekoracja - tort weselny

Tort weselny to zdecydowanie jedna z najsmaczniejszych dekoracji sali weselnej. Piękne kolory, nietypowe kształty, kwiaty lub liście, ze złoceniami lub bez - ogranicza Cię tylko wyobraźnia Twojego cukiernika.

Zobacz inspiracje, które przygotowaliśmy i wybierz ten tort, który najlepiej będzie pasować do Twojego wesela. Cały zielony tort będzie doskonały na wesele w stylu leśnym, biało-zielony na wesele minimalistyczne, a zielono-złoty na wesele glamour.

     

Połącz butelkową zieleń z innymi kolorami

Butelkowa zieleń dobrze prezentuje się sama, ale jeszcze lepiej wygląda w połączeniu z innymi kolorami. W zależności od stylu wesela możesz postawić na inne połączenia lub dodać mniej albo więcej zieleni do wystroju sali.

Popularne połączenia kolorystyczne:

 • butelkowa zieleń i złoto
 • butelkowa zieleń i biel
 • butelkowa zieleń i czerwień
 • butelkowa zieleń i pomarańcz

Decydując się na konkretne połączenie kolorystyczne, warto wcześniej wziąć pod uwagę styl wesela. Butelkowa zieleń i złoto to idealne kolory na wesele w stylu glamour. Pozostałe świetnie sprawdzą się na weselach minimalistycznych, rustykalnych czy leśnych.


Podsumowanie

Butelkowa zieleń to dobry wybór na kolor przewodni, bo dobrze pasuje do różnych stylów weselnych. Nieważne czy planujesz eleganckie wesele glamour, delikatne wesele minimalistyczne, czy inspirowane naturą wesele rustykalne - wszędzie tam sprawdzi się zieleń.

W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz wybrać wszystkie dekoracje w kolorze zielonym lub dodać do nich także inne kolory. Najbardziej uniwersalna będzie biel, jednak to zieleń i złoto prezentuje się najbardziej efektownie.

Dekoracje, które mogą mieć zielone kolory to:

 • obrusy
 • serwety
 • fotele
 • sofy
 • girlandy
 • bukiety

Wybierając dekoracje ślubne, zwracaj uwagę na to, jak będą prezentować się wszystkie razem na jednej sali. Nie chcesz, żeby w dniu ślubu okazało się, że jednak wybrałaś za dużo lub za mało zieleni. Dla ułatwienia zbierz wcześniej inspiracje i wypisz sobie, które dekoracje mają mieć zielony kolor. W ten sposób nie pogubisz się w tym wszystkim 🥰


Zobacz także