Wiele Par Młodych decyduje się na wręczanie zaproszeń ślubnych w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Jest to dogodny termin, bo skoro już i tak spotykamy się z dużą częścią rodziny, to dlaczego nie podzielić się z nimi tak radosną wiadomością?
Wręczanie zaproszeń ślubnych może jednak okazać się trochę stresujące dla młodych. Dlatego warto poznać kilka zasad, aby ułatwić sobie zadanie i nie zaliczyć jakiejś wpadki. Co musicie wiedzieć o wręczaniu zaproszeń, zanim się na to zdecydujecie? Sprawdźcie w naszym artykule!
Kiedy rozdawać zaproszenia ślubne?
Zaproszenia ślubne należy rozdawać od 3 do 6 miesięcy przed ślubem. Wszystko zależy od tego, kiedy odbywa się wesele. Jeśli jest to okres letni, kiedy wszyscy planują urlopy, to warto zaprosić gości z większym wyprzedzeniem. W ten sposób będą wiedzieć, kiedy zarezerwować dla Was swój czas. Nie będą musieli przekładać swoich wakacyjnych planów czy też odmówić Wam przyjścia na ślub ze względu na wyjazd.
Jeśli planujecie więc ślub wiosną lub latem, to wręczanie zaproszeń ślubnych w Boże Narodzenie może okazać się świetnym pomysłem. Jest to magiczny czas, kiedy wszyscy się spotykają i wzajemnie odwiedzają. Warto więc skorzystać z tej cudownej atmosfery świąt i podzielić się ze wszystkimi wspaniałymi wiadomościami.
Jak zapraszać gości na wesele?
W zasadzie najgorsza część zapraszania gości jest już za Wami. Ustaliliście listę gości, wybraliście zaproszenia i ich treść. Teraz wystarczy już tylko je wręczyć.
Najlepiej jest podejść do tego spontanicznie i bez stresu. Wiemy, że łatwiej jest to powiedzieć niż wykonać, ale wraz z kolejnymi wręczanymi zaproszeniami na pewno będzie już coraz mniej niezręcznie. Pamiętajcie, że nie tylko Wy czujecie się lekko poddenerwowani – Wasi goście też z pewnością odczuwają, że jest to wyjątkowa chwila.
Część formalną zapraszania warto wykonać na stojąco. Jest to moment, kiedy wręczacie zaproszenie i oficjalnie zapraszacie daną parę czy osobę na Wasz ślub. Warto wtedy powiedzieć, kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość.
Po części oficjalniej przyjdzie czas na krótką rozmowę o Was, Waszym ślubie i planach. Jest to dobra okazja, żeby wspomnieć o prezentach (np. jeśli nie chcecie kwiatów) czy obecności dzieci na ślubie (jeśli zapraszacie tylko dorosłe osoby).
O czym warto pamiętać
- Odpowiedni ubiór – podczas wręczania zaproszeń należy być elegancko ubranym. Nie mają to być jakieś wyszukane stroje, jednak powinny one pasować do oficjalnego charakteru sytuacji. W czasie świąt nie będzie z tym problemu, bo wtedy każdy prezentuje się pięknie i elegancko ?
- Przedstawcie swoją drugą połówkę – może zdarzyć się, że Wasza rodzina nie zna jeszcze Waszego narzeczonego czy narzeczonej. Wtedy jeszcze przed wręczeniem zaproszenia należy wszystkich sobie przedstawić.
Czy zaproszenia ślubne można wysłać pocztą?
Podsumowanie
Wręczanie zaproszeń ślubnych bywa stresujące i niezręczne. Nie musi jednak wcale takie być. Jeśli podejdziecie do sprawy spontanicznie i na spokojnie, to dużo łatwiej będzie Wam przekazać to, co istotne.
Podczas wręczania zaproszeń nie musicie recytować żadnych skomplikowanych wierszyków. Wystarczy, że jasno powiecie kogo zapraszacie oraz gdzie i kiedy odbędzie się ślub i wesele. Pozostałe informacje możecie przekazać już podczas tej nieoficjalnej części, kiedy będziecie luźno rozmawiać na różne tematy.